Куточок класного керівника

П'ятниця 22.05

Виховна година

Тема: «Цінуй свій час!»
Жив на світі маленький Хлопчик. Він грався і радів життю. І завжди ходив поруч із ним і радів життю його Час. Він був великим, товстим, рум’яним – одним словом, його було багато. Вистачало часу на все: і у  футбол пограти, і телевізор подивитися. І не було у      Хлопчика проблем з часом, а у Часу – з ним.
       Хлопчик підріс. У нього з’явилися друзі, колеги, появились Справи. Кожна Справа вимагала часу. Хлопчик відрізав від нього  по шматку: то машину відремонтувати. То  з дівчиною погуляти. А  час іде і всміхається: «Ще є час!»
     Друзі, знайомі, колеги підходили до хлопчика із своїми проблемами і турботами. І кожна їх справа вимагала його часу. Не завжди Хлопчик хотів допомагати іншим, але і вони не раз йому помогли, тому мав їм віддячити, але як це зробити, коли вдома триголовий монстр ТЕТЕКО ( телевізор, телефон, комп’ютер) і вони теж його кличуть.
    Озирався іноді хлопчик на час, який він сам шматував. Який рвали інші люди на шматки, але не говорив нічого: то соромно, то страшно, то незручно. Настав момент. Коли часу в нього більше не було.
    Прийшов до нього син і сказав: «Тату, ходім в зоопарк чи кіно!»
-         Вибач, сину, але в мене немає часу!
Зателефонував його  батько:
-         Як ти, сину, чому не дзвониш?
-         Вибач, тату, але в мене немає часу!
Час – безцінний і непомітний. Тому  на сьогодні ми повинні навчитися ставити цілі, планувати життя так, щоб, коли озирнулися назад, то побачили свій усміхнений  радісно час, який ще буде разом із нами.

   Діти, а давайте поміркуємо, що таке  час?
Які слова виникають у вас?
(годинник, пора, життя,  розпорядок, режим, встигнути, не запізнитися).

Дійсно, ці всі слова відносяться до часу. А якщо давати точне визначення, то час – це певний момент, під час якого відбувається що-небудь: час вставати або час йти до школи.
     Ще давні мудреці билися над цією проблемою і загадкою. Здавалося б, що може бути простіше за час? Адже він існує, ніби всюди — будь-яка подія протікає в часі, та й наше життя теж... Але якщо трохи замислитися, то ми опинимося перед великою таємницею Часу.
     Вони говорили: «Не можна двічі ввійти в одну й ту саму ріку». Оскільки між першим і другим разом пройде якийсь час — і та вода, у яку ми входили в перший раз, просто витече. У ріці вже буде нова вода, а отже, і сама ріка вже буде іншою.
     Так і з часом. Він тече всюди і постійно. І не можна ввійти двічі в ріку Часу. Тобто нічого не можна зробити в однаковий спосіб. Дуже подібні одна на одну події будуть усе-таки різними,  тому що вони розділені в часі. І тому жодна секунда не схожа на іншу. Крім того, ця «єдина» секунда ніколи не повториться! Можна скільки завгодно раз опинитися в «тому ж самому місці», але опинитися там у «той же самий час» ніколи не можливо. А все тому, що час тече тільки в одному напрямку — із минулого в майбутнє — і ніколи у зворотний бік.
   Тому не можна витрачати час на дрібниці, адже він ніколи більше не повертається. Зараз нам дуже легко визначити час, бо маємо дуже точні його вимірювання. А як же визначали час у минулому, адже  наші далекі предки розпізнавали лише ніч, ранок, день і вечір.
    Пізніше час стали вимірювати довжиною тіні: подовжилася тінь людини на три ступні — незабаром вечір. Але поступово  було виявлено незручності цього способу: взимку тінь стає довшою швидше, ніж улітку, та й ступні у людей не однакові, через що таке обчислення часу призводило до багатьох непорозумінь.
   Край цьому поклали винахідники. Саме вони почали придивлятися до природи і знаходити у ній час.

 Мандрівка про найдавніші годинники.
1. Годинник – півень.Здавна люди дізнавалися час за співом півня. Кілька разів на добу він голосно кричав своє «Ку-ка-рі-ку-у-у». Перші півні - приблизно о десятій годині вечора проганяють злих духів; другі - опівночі проганяють мерців; треті - о другій годині ночі проганяють  відьом і злих ворожбитів. Спів третіх півнів - знак рівної відстані від півночі до вранішньої зорі - свідчить про закінчення дії нечистих сил. Уявіть собі, що "Кукаріку" чути на відстані 2 км.

2. Сонячний годинник. Сонце теж служило годинником. Люди малювали на землі коло з цифрами, а в центрі його встромляли паличку. Рухалося сонце по небу, тінь від палички падала на яку-небудь цифру і показувала час, як стрілка на нашому годиннику.

3. Водяний годинник. Були і водяні годинники. На площі встановлювали одну під одною кілька посудин з водою. З верхньої посудини вода перетікала в нижню, відтіля ще нижче, і так доти, поки не наповнювалася остання посудина. До цього годинника була приставлена людина, що голосно сповіщала усіх, коли через визначений час чергова посудина порожніла. За цими сигналами люди звіряли свій розпорядок дня.

4. Годинник - лампа. Користувалися також годинником -лампою. Їхня будова схожа на годинник -конус, тільки цей годинник додатково ще і світився. Горить у лампі масляний гніт, убуває рідина зі скляної масельнички, і за рівнем олії, що залишилася, визначають, скільки часу пройшло.

5. Пісочний годинник. На кораблях користувалися пісочними годинниками. Коли весь пісок пересипався з верхньої частини посудини в нижню, це означало кінець вахти. Годинник перевертали, а вахтовий матрос бив кілька разів у корабельний дзвін. На вахту заступала інша зміна. Це називалося «пробити склянки».

6. Вогняний годинник. Існував ще й вогняний годинник.Ним вимірювали час так: брали воскову свічу і наносили на ній смужки. Кожна смужка — година. Тане від вогню віск, зникають смуж­ки одна за іншою. Скільки смужок стануло, стільки пройшло годин

7. Годинник з гирями.
Пізніше придумали годинник з гирями. Гирі на ланцюзі опускалися вниз, крутили шестірню, до якої були прироблені стрілки. Стрілки оберталися і на циферблаті показували час. Потім стрілки в годиннику стала крутити маленька пружинка.
З’явилися кишенькові годинники. Вони показували не тільки години та хвилини, але й секунди.

 Тварини,  птахи, рослини  теж уміють відраховувати час.
8. Відчуття тваринами часу. Це  ведмідь і  його відчуття часу. Навесні прокидається голодний - і скоріше до ріки — полювати за рибою. Не зупинить ведмедика крижана вода, і треба швидше насититися рибою, що у цей час йде на нерест. Запасається жиром клишоногий, відновлює сили після зимової сплячки. Улітку переходить на ягідники, запасається вітамінами про запас. Восени охоче ласує горіхами, добуває корисні корінці, добре очищає кишечник. Ближче до зими обладнує барліг. Узимку спить і лапу ссе, а в лапі з-під пазурів відкриваються спеціальні канальці, з яких виділяється жир, запасений навесні і влітку, що служить другу службу — рятує ведмедя від голоду.
  Кішки  вночі розрізняють 25 відтінків сірого кольору.

9. Годинник - квіти. Давним-давно люди помітили, що одні квіти розкриваються вранці, а вдень закриваються, інші розкриваються під вечір, треті — тільки вночі, а вдень завжди закриті. Відкриваються квіти не тоді, коли вони захочуть, а у «свій власний час». Так з'явився квітковий годинник. Але «ходить» він тільки в сонячну погоду.
   Рано-вранці назустріч сонячному промінню піднімає свої голівки кульбаба, а за нею відкриває пелюстки шипшина, гвоздика польова, льон та інші. Квіти, які рано розкривають пелюстки, вдень починають засинати. У похмуру погоду квітковий годинник «не працює» зовсім. Квіти залишаються закритими у багатьох рослин. Тому люди їх використовують лише для прикрашання клумб.

Що ж справді, люди завжди намагалися визначити час, навіть тоді, коли не було годинників механічних чи електронних. Судячи з почутого, все в природі намагається використати час раціонально. То чому ж люди такі непрактичні у використання свого часу?

   Ви щодня виконуєте завдання з предметів -  пишете або читаєте.
Потім вам хочеться подивитися телевiзор, погратись, але потрiбно вивчити вiрш чи прочитати книгу. І нерiдко буває так, що ви не встигаєте. Як же бути? Як встигнути все зробити?
   Правильно розподiлити свiй час вам допоможе режим дня. Якщо ви будете дотримуватися  розпорядку дня — спати, їсти гуляти, читати, готувати уроки завжди в один i той же час,— вашому органiзмовi буде легко працювати, i ви почуватимете себе здоровими та бадьорими.
Давайте перевіримо це, створивши кардіограму вашого режиму дня.

     Кардіограма режиму дня.
Умови: візміть аркуш паперу, проведіть на ньому горизонтальну лінію. Пригадайте, як ви реагуєте щодня на режим дня і дайте чітку відповідь: «так» або «ні». Кожен пункт із режиму дня зобразіть точкою.

Якщо  відповідь «так», то крапка буде зверху горизонтальної лінії, якщо «ні», то знизу.  З’єднайте крапки, щоб вийшла кардіограма вашого режиму дня.

Моменти режиму дня
1.     Завжди одразу піднімаюсь з ліжка, коли мене будять.
2.     Щодня виконую зарядку.
3.     Снідаю завжди зранку.
4.     Чищу зуби.
5.     До школи приходжу своєчасно.
6.     На уроках не відволікаюсь, слухаю вчителя.
7.     На перервах бігаю, скачу.
8.     Приходжу додому і обідаю .
9.     Усі домашні завдання виконую вдома сам.
10.  Замість комп’ютера чи телефона обираю прогулянку.
11.  Завжди вечеряю.
12.  Перевіряю портфель, чи підготовлений до уроку.
13.  Обов’язково вечірня гігієна.
14.  Лягаю спати о 9-тій годині вечора.
15. Лише на вихідні спілкуюся з друзями.
Реультати: подивіться на ваші кардіограми, яка лінія у вас вийшла: пряма чи ламана? Чим менше у вас коливається режим, тим краще ви його дотримуєтеся.

Як би ви не були завалені навчанням або роботою, вільний час знайдеться завжди. У когось це п'ять годин на день, у когось всього година. Але навіть за цей короткий проміжок часу можна зробити багато корисних речей. Головне, щоб це приносило вам радість, задоволення, і не було в тягар. Я розповім вам про деякі способи проведення часу, які, можливо, допоможуть вам урізноманітнити своє дозвілля. 

1) Знайдіть для себе хобі. На сьогоднішній день існує безліч гуртків, курсів. Можна займатися танцями, вокалом, спортом, малюванням і багатьом іншим. Вибір настільки великий і різноманітний, що кожна людина може підібрати щось відповідне для себе. Причому це може бути як дитина, так і літня людина. Головне відкрити в собі інтерес до чогось, щоб це приносило вам радість, і, може бути, в подальшому послужило б непоганим способом заробітку.
2) Приберіть у себе в кімнаті. Ні, я не кажу про генеральне прибирання. Просто протріть пил, розкладіть всі речі по їх місцях, створивши тим самим затишок в кімнаті. Якщо ви кожен день будете приділяти хоча б 15 хвилин на прибирання, то ваш будинок завжди буде знаходитися в чистоті, і про тригодинне прибирання всієї квартири на вихідних можна буде забути. Найголовніше, робіть це з посмішкою, можете включити приємну музику. Адже вам приємно знаходитись в чистій, прибраній квартирі, де все лежить на своїх місцях? Тоді нехай це буде вашою мотивацією, і нехай прибирання перетвориться для вас в приємне заняття.
3) Приготуйте щось смачне. Я маю на увазі якесь просте, гарне блюдо, яке вам сподобається. Не обов'язково витрачати на це дві години. Нехай приготування займе у вас 30 хвилин, але ви будете задоволені собою, знаючи, що навчилися чогось нового і приємного. Адже результат порадує вас, ваших друзів і вашу родину? Так нехай всі знають, яка ви чудова господиня, і скільки різних і смачних речей ви вмієте готувати.
4) Вивчайте мови. Сьогодні без знань іноземних мов - нікуди. Освоїти хоча б стандартні фрази, наприклад, англійської мови зобов'язаний кожен. А якщо англійською мовою ви вже володієте, ніколи не завадить почати вивчати другу. Під вивченням мови, я теж не розумію зубріння слів і правил. Адже вивчати мову можна по-різному. Слухайте музику, намагаючись зрозуміти текст, дивіться фільми іноземною мовою з українськими субтитрами, читайте зрозумілі вам тексти. Це не тільки принесе вам задоволення, але й спричинить за собою позитивний результат.

Дотримуючись цих простих правил, ви навчитеся проводити свій час не тільки приємно, але і корисно. Не обов'язково займатися всім відразу, розподіліть це на весь тиждень. А може бути, ви і самі знайдете якесь корисне заняття для себе, яке вам сподобається!

Цінність часу
      Уявіть, що у вас є банківський рахунок, на який щоранку виплачують $86 400. Але цей баланс не переноситься на наступний день. Тобто, кожного вечора банк забирає з вашого ранку все те, що ви не змогли витратити за день. Що б ви робили? Використовували б кожен цент, правда?
     Кожен з нас має такий банк. І це - ЧАС. Кожного ранку ви отримуєте 86 400 секунд. Кожної ночі, час, який ви не використали для певних цілей, вичерпується як втрачений. Він не переноситься на наступний день. Перевищити баланс не можна, тож кожного ранку для вас відкривається новий рахунок. А кожної ночі все невикористане згоряє.
      Ви повинні жити теперішнім і користуватися тим балансом, який маєте. Інвестуйте в розумом, щоб отримати здоров'я, радість і успіх! Час пливе!  Живіть достойно.
   Цінуйте кожну СВОЮ мить! І цінуйте ще більше, коли проводите її з кимось особливим, з тим, хто цього заслуговує. І пам'ятайте: час ні на кого не чекає.
Вчорашнє - це вже історія. Що буде завтра - таємниця. Сьогодення - це дар. Ось чому його і називають "теперішнім подарунком".  

Є дуже чудовий фільм про час. Називається "In time" англійською. Можливо ви його вже й бачили, а можливо й ні. Пропоную вам подивитись його або переглянути ще раз за посиланням:

П'ятниця 15.05

Година спілкування

МИСТЕЦТВО СПІЛКУВАННЯ
     Життя кожної людини від самого народження і до смерті минає поміж людей. Жодна людина не існує сама по собі. Кожен з нас пов’язаний з людьми безліччю найрізноманітніших відносин. Формою та­кого взаємозв’язку є спілкування. Лише у спілкуванні із собі подібними людина пізнає найбільші цінності життя — дружбу і любов.
     Що ж таке спілкування? Зазирнімо у тлумачний словник. Він підкаже, що таке спілкування:  «Спілкування — це процес взаємодій між людьми, у якому відбувається обмін діяльністю, інформацією, досвідом, уміннями й навичками, результатами праці».
     Є безліч прикладів, що свідчать: якщо людину позбавити спілкування на тривалий час з подібними собі, то вона може утратити на­буті раніше людські якості.
     Чи відомі вам подібні випадки? (Мауглі, Робінзон Крузо)
 У чому полягає потреба у спілкуванні?
     Кожній людині потрібне спілкування. З одного боку, по­треба в нових враженнях, знаннях, почуттях. А з іншого — потреба поді­литися власними переживаннями й думками.
    Чи вмієте ви поставити себе на місце іншої людини, зрозу­міти її переживання? 
    Чи знаєтеся ви на мистецтві спілкування? 
     Ось приклад того, як тяжка хвороба не завадила людині у спілкуванні зі святом.
Жила собі дівчинка. До 5 років вона нічим не відрізнялася від своїх однолітків. А в 5 років вона захворіла, через хворобу осліпла й оніміла. Її виховували в інтернаті для сліпоглухонімих дітей. Їй відновили здатність говорити, а потім вона опанувала азбуку для сліпих, закінчила школу, по­тім — ВУЗ, почала працювати в інституті дефектології. Наукові праці Ольги Скороходової присвячені глухонімим. Вона жила в суцільній темряві, але спілкувалась з усім світом і допомагала таким самим, як вона.
Ми не сліпі і не глухі. Ми тільки повинні зрозуміти, що мистецтво спілкування можливе тоді, коли його бажають і прагнуть.
Чи потрібно опановувати мистецтво спілкування?
Спілкування – це те, що наповнює щоденне життя кожного. Під час комунікації обмінюємось думками, знаннями, емоціями. Однак, на жаль, не завжди залишаємось задоволеними після розмов. 
У чому ж справа? 
А може в тому, що існує декілька нехитрих правил, які забезпечуть якість наших бесід?
Правило перше: відкритість. Звісно, усі ми “фільтруємо” специфіку розмов: із учителем у школі, із друзями, у сім’ї тощо говоримо по-різному. Але кожна із цих розмов потребує від нас відкритості, тобто готовності зустрітись з іншим. Набір шаблонових фраз-відмовок про погоду і т.д. ніколи не змотивують спірозмовника до якісної розмови. Навпаки, щирість, вміння виразити свою готовність до прийняття іншого – це вже підвалина успішного спілкування.
Правило друге: діалог! Так, ми всі невиправні егоїсти. Але для розмови завжди потрібен хтось ще, окрім мене, прекрасного. Довгі, детально-виснажливі розмови про себе – це не комунікація. Варто навчитись бачити, чи цікаво співрозмовнику тебе слухати, чи ні. Зрештою, щоб виговоритись, можна просто посидіти перед дзеркалом.
Правило третє: слухай іншого. Мабуть, кожному з нас доводилось побувати у ситуації, коли я говорю – стіни слухають. Це ж образливо, правда? Якщо йдеться про якість спілкування, то слухати співбесідника – основоположне завдання. Бо який же тоді сенс?
Правило четверте: пам’ятай про добрий тон. Ще змалечку всі ми вчимось, що перебивати – не надто культурно. Однак з віком все менше про це згадуємо. Добрі манери ніхто не відміняв. І вони, насамперед, – це вияв самоповаги.
Правило п’яте: не говори для годиться або тому, що треба. Всі ми чудово знаємо, що  нічого й нікому не мусимо. Більше того, у спілкуванні, бо воно – вияв внутрішнього бажання кожного. Не варто вести розмову для годиться. Бесіди мають приносити задоволення, а не втомлювати.
Правило шосте: будь відвертим. Уміти назвати біле білим, а чорне – чорним, не загортаючи все у папірці, – це не нахабство і не вроджена властивість характеру, це насправді –  результат праці над собою. Висловлена тут і зараз об’єктивна критика може й не прибільшить  друзів, зате може і справді змінити чиєсь життя.
Правило сьоме: готуйся до важливих розмов і до буденних також. І тут не йдеться про детальний розписаний план розмови, а про саморозвиток.  Читай, будь активним, монітор щось цікаве, займайся улюбленою справою – і з тобою буде про що поговорити.
Правило восьме: усміхайся. Це за замовчуванням. Усмішка здатна налагодити комунікаційні потоки навіть тоді, коли слова безсилі.
Правило дев’яте: жестикулюй. Постава тіла, вміння підсилювати сказане жестами – це мистецтво, до якого варто прагнути. Так розмова стає жвавішою та живішою.
Правило десяте: не піддавайся емоціям. Нерідко розмови мають підвищений тон звучання. В таких випадках слід пригадати, що той, хто володіє собою, – володіє світом. Бо слово – не горобець…
Спробуй застосувати ці поради уже сьогоді і результат не забариться!

     Дейл Карнегі, ректор Інституту ораторського мистецтва за­уважував, що під час бурхливого спілкування (сварки) переможців немає. У 9-ти випадках з 10 після завершення суперечки її учасники ще більше впевнені у слушності своєї думки.
     Як виграти суперечку? 
     Дейл Карнегі радив уникнути її, тому, що той, кого впев­нили проти волі, залишається при своїй думці.
     А ось що каже народна мудрість! Китайське прислів’я: «Далеко йде той, хто м’яко ступає». Якщо ви хочете, щоб люди пристали на вашу думку, робіть усе, щоб ваш співрозмовник з самого початку ви­мушений був погодитися.
Можете пограти вдома у гру  «Уміння спілкуватися»
Треба знайти собі пару. Необхідно змусити співрозмовника спілку­ватися за своєю темою. (Теми: літо-зима, собака-кішка, море-пісок).

Чи можуть допомогти в спілкуванні міміка, жести, посміш­ка?
     Усмішка позбавляє напруженості, оздоровлює напружену атмосферу.
     У нашому житті ми спілкуємося не тільки з тими, кого ми добре знаємо, але й з незнайомими і, навіть, неприємними людьми. Зва­жайте на повагу, інтерес, цікавість, любов.

Пам'ятайте!
1.   Усі люди різні. Сприймайте їх такими, якими вони є.
2.  Кожна людина унікальна. Поважайте її гідність.
3.  Цікавтеся людьми, їхніми інтересами, турботами, радощами.
4.  Не виявляйте до співрозмовника зверхності.
5.  Щиро ставтеся до людей.
6.  Посміхайтеся.
7.  Проявляйте повагу до думки іншої людини.
8.  Ніколи не говоріть людині, що вона не має рації.
9.  Ставте себе на місце іншої людини.
10. Робіть добро.
Ці поради допоможуть вам легше знайти друзів, навчать вас стриму­вати свої емоції.

Успішного вам спілкування!!!


П'ятниця 08.05

Година спілкування

Про правила спілкування у чатах, чат-групах та правила безпеки в мережі Інтернет
Людина - істота суспільна. Вона потребує постійного спілкування. Питання спілкування цікавило людей завжди. Для того, щоб можна було обмінюватися інформацією не тільки під час особистої зустрічі, але й на великих відстанях, люди вигадували все нові й нові технічні засоби, організовували поштові системи. З розвитком інформаційних технологій стали можливим ще більш глобальні комунікації. Історичним «докомп'ютерним» попередником чатів, безсумнівно, був телефон. Нові технології дають нові можливості у спілкуванні людей, часто розділених великими відстанями. Але потрібно не просто засвоїти ці технології, а й навчитися спілкуватися так, щоб спілкування було приємним і для вас, і для людей, з якими ви спілкуєтесь, і могло приносити користь. Тому сьогодні ми з вами ознайомимося з правилами спілкування в чатах
Що ж таке чат?
Чат (англ. - базікати, слова, розмова) - засіб обміну повідомленнями в комп'ютерній мережі в режимі реального часу, а також програмне забезпечення, що дозволяє організовувати таке спілкування. Під словом чат зазвичай розуміється групове спілкування, хоча до нього можна віднести і обмін текстом «один на один» за допомогою обміну миттєвими повідомленнями.

Згодом, крім звичайних текстових чатів, були придумані відео, а також голосові чати. Відеочати - це обмін текстовими повідомленнями плюс транслювання зображень з веб-камер.
Правила спілкування в чаті.
·         Реєструючись та обираючи НІК, пам'ятайте, що він повинен ідентифікувати саме Вас, бути нескладним у читанні й написанні й не мати образливий вигляд або написання;
·         Входячи в чат, спочатку треба привітатися, а виходячи з нього - попрощатися;
·         Якщо чат тематичний, дотримуйтесь часу, відведеного на обговорення кожного питання;
·         Слідкуйте за грамотністю Ваших повідомлень;
·         Не кривдьте нікого в розмові. З Вами розмовляють живі люди, отже, будьте ввічливими;
·         Звертаючись взагалі до когось визначеного, не полінуєтеся вказати, до кого саме Ви хочете звернутися;
·         Враховуйте , що Ваш гумор може бути незрозумілим для інших;
·         Не  допускайте  частого  повторення  однакових,   або  дуже  схожих,   осмислених  або неосмислених повідомлень, як текстових, так і тих, які містять смайлики;
·         Намагайтесь не писати виключно прописними буквами, це сприймається як крик;
·         Категорично забороняється вживання ненормативної лексики і будь-яких зашифрованих нецензурних виразів;
·         Пам'ятайте, недотримання Правил спілкування в чаті може призвести до позбавлення доступу в чат, а незнання Правил не звільняє від відповідальності.

Правила безпеки під час спілкування в чаті і під час знаходження в мережі Інтернет.
      Чому виникли такі правила? Інтернет стає інформаційним середовищем,  без якого ви зараз не уявляє своє життя. Водночас, Інтернет приховує в собі багато небезпеки! 
     Ви повинні пам’ятати правила відповідальної та безпечної поведінки в сучасному інформаційному середовищі:

Ø  Завжди пам'ятай  E-mail, логін, паролі  і не реєструйся скрізь без потреби!
Ø  Тримай особисту інформацію захищеною (в таємниці!)
Ø  Не піддавайся яскравим рекламам  і не заходь  на підозрілі сайти!
Ø  Будь уважним до інших людей, коли спілкуєшся на форумі або у чаті, не відповідай на непристойну лексику або пропозиції непристойного характеру!
Ø  Інформуйте адміністратора  Чата, якщо ви стикнулися або побачили образи або утиски!
Ø  Якщо ви почуваєте себе некомфортно, залиште чат-кімнату.
Ø  Не забувай оновлювати антивірусну програму.
Ø  Не довіряйте людям, з якими ви познайомились в соціальній мережі, адже вони можуть бути ким завгодно!
Ø  Не можна давати своїм віртуальним друзям домашню адресу, місце роботи (навчання), час відсутності вдома і т.д.
Ø  Якщо віртуальний друг запрошує вас на зустріч, ви повинні обов’язково повідомити про це батькам або вчителю.

 Будьте ОБЕРЕЖНІ! Бережіть себе!


Виховна година

«Формування безпечної поведінки у кібер-просторі» 

Перегляньте відео за посиланнями:

Безпека дітей в Інтернеті

Виховна година

"Здоров'я дитини - щастя кожної родини"

Вислови про здоров'я
·         Здоров'я коли немає, Мудрість мовчить і Мистецтво не народжується, Сила спить, Багатство не потрібне і Розум безсилий. (Хірофелес)
·         Усвідомлення своєї хвороби і готовність лікуватися є вже початком зцілення.
             (М. Сервантес)
·         Ніщо так не виснажує та не руйнує людину, як тривала фізична бездіяльність.
            (Аристотель)

Народні приказки і прислів'я про здоров'я
·         Без здоров'я нема щастя.
·         Бережи одяг, доки новий, а здоров'я — доки молодий.
·         Бережи сукню знову, а здоров'я — змолоду.
·         Було б здоров'я, а все інше наживемо.
·         Варлсть здоров'я знає лише той, хто його втратив.
·         Веселий сміх — здоров'я.
·         Журба здоров'я забирає, до труни попихає.
·         Здоров'я маємо — не дбаємо, а втративши, плачемо.
·         Без здоров'я нічого людині не миле».
·         Добра одежа нова, а жінка — здорова.
·         Здоров'я більше варте, ніж багатство.

Девіз: «Здоров'я — це ще не все, але без здоров'я все інше — ніщо».

     Тема нашої класної години: «Здоров’я дитини — щастя кожної родини». Проблема здоров’я давно привертала увагу людини й далі перебуває на першому плані. Здоров’я — це ще не все, але без здоров’я все інше — ніщо.Прикро, але ситуація зі станом здоров’я населення в Україні дедалі гіршає. Країна перебуває в економічно-політичній кризі одночасно з еко­логічною. Через це прогресує деградація здоров’я населення, особливо ди­тячого. Негативним стало відтворення населення, зменшується тривалість життя, зростає смертність, збільшується кількість хронічних інфекційних захворювань, серцево-судинних, онкологічних, ендокринних, хвороб орга­нів дихання.Діти, пригадаймо, що таке здоров’я.Здоров’я — це стан повного фізичного, духовного та соціального добро­буту, а не тільки відсутність хвороб або фізичних дефектів. Таке визначення за­кріплене в основах законодавства України про охорону здоров’я. Відповідь на це та решту інших запитань, гадаю, ви почуєте сьогодні під час нашої зустрічі.        Людський організм найсильніший, найдосконаліший з усіх зем­них, але й він потребує пильної уваги. Лікарі давно помітили, що наша добра фізична форма залежить від нашого ставлення до свого здоров’я. Усі знають із дитинства, що здоров’я треба берегти. Але ми, молодь, мало ним цікавимося. Це легко пояснити. Юнаків найбільше цікавить, як роз­винути силу, витривалість, вправність. Дівчат турбує їхній зовнішній ви­гляд, краса. Кумедним, а можливо, навіть «неморальним» був би 15-літній підліток, який постійно цікавився б, який у нього тиск, яка кількість холестерину чи цукру в крові, % гемоглобіну.Однак, незважаючи на вік, не можна забувати про те, що здоров’я по­трібно берегти як ні з чим незрівнянне багатство, подароване природою. Не можна ставитися до нього недбало й марно витрачати.Усіх нас стосуються слова академіка К. Бикова: «Біда наша в тому, що ми вперше замислюємося про своє здоров’я лише в тому разі, якщо починаємо втрачати його, якщо вже «зіпсовано» механізм і потрібно ду­мати про його лагодження».Отже, усім тим, хто не дбає про стан свого здоров’я, хотілося б також нагадати повчальні слова видатного ученого-фізіолога І. Павлова: «Ми самі своєю нестерпністю, своєю безладністю, недбалим ставленням до власного організму зводимо нормальну тривалість життя до значно меншої цифри».Отже, щоби бути здоровим, енергійним, творчо активним, не ско­рочувати власне життя, варто змолоду боротися за збереження й поліпшення свого здоров’я. Адже людина — сама творець свого здоров’я!
Установлено, що людське здоров’я:1)   на 20% залежить від стану довкілля. Це означає, що в людей, які проживають в екологічно чистій місцевості, здоров’я може бути кра­щим, ніж у людей, які живуть в екологічно забрудненій місцевості;
2)   на 20% — зумовлене генетично (за спадковістю);
3)   на 10% — медичною допомогою (тобто системою охорони здоров’я). До її функції належать професійна діагностика захворювань, високок­валіфіковане лікування хворих, ефективність лікарських препаратів, профілактична робота лікарів із запобігання захворюванням;
4)   на 50% людське здоров’я (нації, суспільства загалом) залежить від способу життя людини.
Проблема здоров’я завжди перебуває на першому плані. Багато людей втрачають своє здоров’я задарма, не замислюючись про наслідки. Здоров’я потрібне всім.
Умови, у яких перебуває індивід, визначаються низкою характерис­тик місця його проживання (наприклад, сільська чи міська місцевість, ступінь озеленення, розташування поблизу промислового підприємства чи віддалік від нього). Спосіб життя визначається, приміром, тим, як людина харчується, чи має шкідливі звички, чи займається фізичними вправами і спортом, чи вдосталь часу перебуває на свіжому повітрі, як проводить вихідні дні, чи дотримується режиму роботи, навчання, відпочинку.Не можна зберегти здоров’я, не дотримуючись правил особистої гігієни. Ви скажете, що це всім відомо й такі настанови цілком набрид­ли. Мити руки перед споживанням їжі? Але про це знає 3-річна дитина. Так, знає! І як не дивно, миє на відміну від 15-літніх, які або махнуть рукою, мовляв, чи дуже треба, або їм ніколи, або просто забудуть. Хоча кожен із них знає про шкідливість мікробів на руках, яйця глистів під нігтями.Дотримуйтеся режиму дня. Намагайтесь якомога частіше — і влітку, і взимку — прогулюватися на свіжому повітрі. Для здоров’я вель­ми важливо збалансоване харчування, нормальна тривалість сну. Загарто­вуйте свій організм. Хорошою загартувальною процедурою є сон на свіжому повітрі. Корисні водні процедури, рекомендовано також обливання. Одним зі шляхів загартування є ходіння босоніж удома, а влітку — по землі.Бережіть очі. Не просиджуйте біля екранів телевізорів кілька годин поспіль. Якщо у вас є вади зору, то обов’язково носіть окуляри. І викиньте геть думку про те, що вони не пасують вам.
Контролюйте свою поставу. Не сердьтеся на батьків, коли вони вам роблять зауваження: «Не сутулься! Сядь рівненько!» Вони турбуються про вашу поставу.Деякі учні скаржаться на слабкість, виснажливість, стурбова­ність, нервозність, апатію, поганий сон. Нерідко це ознаки стресу — нер­вової реакцій на негативні емоції. Людина перебуває у стані стресу, коли в неї неприємності, горе вона чимось збентежена, стурбована.

Запам’ятайте: не давайте волі своїм емоціям, не беріть на себе зобов’язання, які перевищують ваші сили, не робіть того, що вас висна­жує. Якщо ви помічаєте за собою, що здатні збуджуватися без будь-якої причини, негайно зверніться до лікаря.


Виховна година

"Абетка здоров'я"

Здоров'я -це найбільше благо та скарб, який не купиш ні за які гроші.
Сьогодні ви отримаєте інформацію про те, що необхідно для того, щоб залишатися здоровим. Тож запрошую вас до перегляду фільмів:

Так що ж потрібно для того, щоб людина була здоровою?

Давайте обговоримо це в нашій групі у Viber.
Бажаю вам міцного здоров'я.

Правила безпеки під час карантину!

Карантин з 13 березня по 24 квітня 2020
1) Дбайте про повноцінне харчування, збагачуйте організм вітамінами та калоріями, витраченими взимку.
2) Чергуйте працю з активним відпочинком, більше часу проводьте на свіжому повітрі.
3) Обережно поводьтеся з електричними та газовими приладами.
4) Дотримуйтесь правил техніки безпеки при перебуванні на кухні, щоб уникнути опіків, порізів.
5) Під час ігор, змагань на подвір’ї не штовхайтеся, не ставте підніжок, раптово не зупиняйтеся під час бігу.
6) Для ігор та розваг вибирайте безпечні майданчики та площадки.
7) Намагайтеся передбачати небезпеку та уникати її.
8) Переходьте вулицю лише у визначених місцях, дотримуйтеся правил пішохода.
9) Пам’ятайте про заборону катання на роликових ковзанах та велосипедах на проїжджій частині дороги.
10) Уникайте переохолодження організму, обмежуйте своє перебування на холоді.
11) Не забувайте про правила поведінки у місцях відпочинку (біля водойм, у лісі, парку тощо).
12) Не вживайте у їжу незнайомі вам продукти: гриби, ягоди, викачані з дерев соки, овочі, фрукти.

Комментариев нет:

Отправить комментарий